KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8681176
*
nr 868 1176
Fred Andersson
(1921-1990), Sverige
Akvarell, Fred Andersson (1921-1990), sign 1967, motivet: 24x34
Fred Andersson, svensk målare född 1921, död 1990.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 20:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 18:33:18
1
100 kr
29/12 17:43:31
2
Vinnande bud
6/1 19:43:01
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fred andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Fred Andersson
Fred Andersson, svensk målare född 1921, död 1990.
nr 868 1176
Fred Andersson
(1921-1990), Sverige
Akvarell, Fred Andersson (1921-1990), sign 1967, motivet: 24x34
Fred Andersson, svensk målare född 1921, död 1990.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/12 18:33:18 | 1 | 100 kr |
| 29/12 17:43:31 | 2 | Vinnande bud |
| 6/1 19:43:01 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fred andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



